SİZİ ARAYALIM

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.

Genel Şartlar

VİZE İLE İLGİLİ DURUMLAR

* Uçuş tarihinden itibaren en az 7 ay geçerli pasaport,

* Arkalı- önlü olacak şekilde nüfus cüzdan fotokopisi,

* Nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği.( çocukları ile giden ailelerden istenir. Islak imzalı ve kırmızı mühürlü olması gerekmektedir.

MAHREM İL İLGLİ DURUMLAR

* Suudi Arabistan kanunlarına göre 45 yaşının altındaki bayanlar babası, kayınpederi, 18 yaşın üstünde erkek kardeşi, öz amcası veya öz dayısı ile umreye gidebilirler. Bu durumda evrak olarak noterden alınmış muvafakatname – taahhütname , ayrıca her birey için nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir. . Evli bayanlar eşlerinden bekar bayanlar babalarından sağ değilse abilerinden onay almalıdır.

* Suudi Arabistan kurallarına göre 18 yaşından küçük çocuklar annesi ve babası olmadan umreye gidemezler. Birinci dereceden akrabaları ile gidebilirler. Bu durumda evrak olarak noterden alınmış muvafakatname – taahhütname , ayrıca her birey için nüfus müdürlüğünden alınmış vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.

* 45 yaş üstü anne 18 yaş altı çocuğuna mahrem olamaz.

* Kadın kadına mahrem olamaz.

* 45 yaş altı anneye 18 altı çocuk mahrem olamaz.

 Muvafakatname örneği:
- ben Ali A… eşim Ayşe A ……..’nın umre amacı ile Suudi Arabistan’a amcası/ dayısı /abisi/babası/kayınpederi Ahmet a…. İle gidip gelmesine muvafakat ediyorum.

Taahhütname örneği:
- ben Ahmet A………… yeğenim (halam / teyzem / yeğenim / kayınvalidem/kardeşim / gelinim vs.) Ayşe A………’ı beraberimde umre amacı ile Suudi Arabistan’a götürüp getireceğimi beyan ve taahhüt ederim.

Vize için gerekli tüm belgelerin gidiş tarihinden 20 gün önce teslim edilmesi gerekir.

Konsolosluk ve diğer sebeplerden dolayı evraklar eksiksiz olsa bile vizelerde sıkıntı olabilmektedir.

ÖDEME VE İPTAL DURUMLARI

- Kaparo alınmadan kayıt açılmayacağı için kayıt esnasında kaparo ödemesi yapılmalıdır. Kalan ödeme misafirimiz gitmeden 15 gün önce kapatılmalıdır.

- Misafirimizin iptal talebinin yapıldığı dönemde şirketimiz tarafından yapılmış olan harcamaların kesini yapılacaktır.(uçak bileti ,vize vb.)

- Misafirimiz gittikten sonra erken dönmek isterse (otel, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

- Yolcu gittikten sonra erken veya geç dönmek konaklama tipini ve otelini kendi talebi ile değiştirmek isterse kullanılan havayolunun uçaklarının müsaitlik durumuna göre ve otellerin müsaitlik durumuna göre cevap verilir. Olabilecek ücret farkı yolcuya aittir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Gidiş dönüş uçak bileti

* Vize

* Belirtilen otellerde gün sayısı kadar konaklama

* Tüm transferler

* Sabah ve akşam yemek

* Mekke ziyaret yerleri

* Medine ziyaret yerleri

* Al-Haramain Tur rehberlik hizmetleri

* Al-Haramain Tur seyahat çantası

* Tavaf çantası

* Al-Haramain Tur umre rehber kitabı

* 5 lt dolu zemzem bidonu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Ekstra harcamalar

* Yurt dışı çıkış harç pulu

DİKKAT EDİLECEK HUSULAR

* Kayıt sırasında belirtilen kg kadar yük hakkımız vardır. Fazla kilolardan şirketimiz sorumlu değildir.

* Kayıp bagajlar ve uçuşlarda oluşabilecek rötarlar havayolu şirketi ile ilgilidir. Şirketimiz bu konuda yardımcı olmak amacı ile elinden geleni yapacaktır.

* Şirket çalışanlarımız misafirlerimizin sağlık problemleri ile yakından alakadar olacaktır. Gerekli durumlarda Devlet hastanelerinde tedavileri sağlanacaktır. Kronik hastalığı olup sürekli ilaç kullanması gereken yolcularımız ilaçlarını muhakkak yanlarında getirmelidirler.

* Konaklamalarda uçak saati farketmeksizin otele giriş saati 15:00’dır.Otellerden çıkışımızın 12:00’a kadar gerçekleşmesi gerekmektedir .Otele gece giriş yapılsa dahi bir önceki gece konaklamaya dahildir.

* Havaalanı buluşma saatimiz uçuştan en az 3 saat öncedir.

* Ek ve kesinleşmeyen uçuşlar için belirtilen günlerde bir gün ileri geri durumu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda gün artar ise ekstra ödeme talep edilmeyeceği gibi eksik konaklama için eksik gün konaklama ücreti yolculara iade edilecektir.

* Suudi Arabistan hükümetinin kararına göre 3 hicri yıl içinde umreye ikinci gidişlerde 2000SAR /540$ vize vergi ücreti alınacaktır.

Broşürde yer alan hususlar taahhüt teşkil etmediği gibi sözleşme hükmünde de değildir. Al-Haramain Tur broşürde yer alan bilgileri değiştirme hakkına sahiptir.

web tasarım : webzane